Atrakcyjne wiadomości na temat metod ogrzewania w zimie ogródków barowych.

Kierowanie biznesu restauracyjnego zimą stawia wyzwania, których na darmo wyszukiwać w ciepłych okresach roku. Jeśli brać pod uwagę bar bądź restaurację, której kluczową atrakcją – właśnie poza daniami z karty oraz salą właściwą – jest ogródek, w którym klienci kochają spędzać czas, w zimie będzie to tak naprawdę niewykonalne. Są jednak sposoby, które przywrócą możliwość użytkowania ogródków choćby w tym czasie, jak dookoła dokucza chłód.

Jest kilka sposobów ogrzewania lokalu: można je ogrzać drewnem, grzejnikami z centralnym ogrzewaniem na paliwa stałe czy gazowe, a także ocieplanie miejskie. Kłopot zaczyna się, kiedy trzeba ocieplić teren na świeżym powietrzu. W takim wypadku niezwykle dobrym pomysłem jest promiennik podczerwieni. Taki przyrząd różnych wymiarów oraz w kształcie walca czy – coraz popularniejsze – w kształcie płaskiej potrafi ocieplić powietrze w lokalu razem z towarzyszącymi ścianami a także pozwala przez długi czas cieszyć się ciepłem. Takie promienniki są bardziej efektywne od standardowych elektrycznych grzejników, aczkolwiek ich ciągłe i długookresowe użytkowanie to jednak spory wydatek w formie zużytej energii elektrycznej, w takim razie ciągłe ocieplanie w ten sposób raczej nie wchodzi w grę.

promiennik podczerwieni

Miejscowe grzanie stolików jest jednak intrygującą metodą na możliwość używania ogródka, a odpowiednio dopasowane promienniki podczerwieni nie tylko spełnią swoją rolę grzewczą, ale też będą stanowiły cieszący oko element dekoracji. Połączenie miłego z pożytecznym zawsze daje najlepsze efekty.

Panele ścienne da się również użyć przykładowo w łazienkach, w których będą na nich znajdowały się reklamy związane z działalnością, z kolei podczerwień i tak spokojnie przebije się przez reklamę i ociepli pomieszczenie. Grzejniki te stanowią bezpieczne źródło ciepła, rzecz jasna z zachowaniem zdrowego rozsądku – same grzejniki też się rozgrzewają, więc przykładanie do nich bezpośrednio dłoni kończy się podobnie, jak w wypadku dotknięcia zwykłego grzejnika.

promiennik podczerwieni