Budowa tarasów odpornych na warunki atmosferyczne

tarasy kompozytowe koszalin

Po zakończeniu budowy tarasu lub balkonu należy beton zabezpieczyć warstwą izolującą. W ten sposób ochronimy budynek przed niszczącym wpływem wody z opadów atmosferycznych. Szczególnie ważne jest to zimą, kiedy występuje przemarzanie i możliwość pęknięć powierzchni betonu.

Warstwę wodoszczelną stanowią specjalne masy żywiczne lub membrany dachowe.

 

Zazwyczaj stosowane w takich miejscach są płytki ceramiczne podłogowe. Klejone za pomocą mas klejowych do zastosowań zewnętrznych. W szczególnych wypadkach zastosowane powinny być masy elastyczne niwelujące do minimum pęknięcia. Przez takie szczeliny mogłaby dostawać się woda i powodować dalsze niszczenie konstrukcji tarasu.

tarasy kompozytowe koszalin

Można zastosować inne rozwiązanie ułatwiające utrzymanie dobrego stanu elementów zewnętrznych budynku. Układane na legarach konstrukcje desek podłogowych. Legary powinny być układane na podkładkach, aby nie miały kontaktu z wilgocią. Stosując drewno jako materiał, musimy wybierać gatunki o gęstym usłojeniu odporne na warunki atmosferyczne. Są to najczęściej drzewa importowane. Skutecznym rozwiązaniem są materiały kompozytowe. Odnaleźć firmy oferujące takie usługi można wpisując w wyszukiwarkę frazę „tarasy kompozytowe koszalin„. Materiał to połączenie miału drzewnego z syntetycznym spoiwem. Dzięki temu zachowuje wszystkie dobre cechy drewna przy odporności na światło i wilgotność. Komorowa budowa nadaje sztywności deskom.

Producenci oferują całą gamę materiałów i akcesoriów potrzebnych do budowy tarasów.

Oprócz samych desek kupujący może wybrać legary i specjalne śruby montażowe przeznaczone do skręcania elementów. Materiał jest łatwy w obróbce, a po cięciu zachowuje gładką powierzchnię. Ułatwia to wykonywanie cięć pod kontem, aby otrzymać możliwość wykonywania bardziej skomplikowanych kształtów powierzchni.
Przez zastosowanie kompozytu mamy pewność trwałości wykonywanych prac oraz gwarancji zachowania koloru wybranego przez inwestora. Pozwoli to na cieszenie się walorami tarasu przez długi czas bez napraw i uszkodzeń.