Co powinno się znać na temat pułapek basowych, pianek akustycznych oraz paneli akustycznych.

W dzisiejszych czasach wyciszanie pomieszczeń stało się w pewnym sensie codziennością. Coraz to częściej zarówno osoby prywatne, jak i firmy, wykorzystują panele i pianki akustyczne. To nowoczesne rozwiązanie sprawdza się bez zarzutu w każdych warunkach.
Rozróżnia się dwie drogi rozchodzenia się hałasu – poprzez strukturę budynku oraz powietrze będące w pokoju. Dźwięki mogą pochodzić z różnych źródeł, jak np. drgających urządzeń umieszczonych w konstrukcji budynku (pompy, wentylatory), walnięć w podłogę wywołanych codzienną aktywnością czy chodzeniem po pokojach. Właściwie przystosowany system akustyczny zdoła ogromnie zminimalizować powstałe kłopoty. Ustroje akustyczne doskonale sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i obiektach publicznych, jak np. dyskoteki, studia nagraniowe, pokoje odsłuchowe itd.. Ich atutem jest zredukowanie czasu pogłosu czy też usuwanie niepotrzebnych dźwięków. Występują w wielu wzorach i wymiarach. Z pewnością wynajdziesz wzór, który zadowoli Twoje wszystkie oczekiwania. W warunkach lokalowych wystarczy wykorzystać tradycyjne panele akustyczne.

ustroje akustyczne

W obiektach publicznych lub w specjalnych pomieszczeniach odsłuchowych, warto zainwestować w panele akustyczne o lepszych właściwościach. Takie rozwiązanie jest świetne także dla przedsiębiorstw industrialnych – panele używane są w halach produkcyjnych. Innym rozwiązaniem na wyeliminowanie niepożądanych dźwięków czy odgłosów jest zastosowanie pianki akustycznej. Pianka akustyczna jest w pełni odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Dzięki niej usuniesz m.in. dokuczliwe dudnienia i odbicia hałasów. Pianka akustyczna stosowana jest też w samochodach, przede wszystkim w bagażnikach oraz drzwiach. Instalacja nie jest niezwykle szybka i intuicyjna. Jeśli jesteś właścicielem przykładowo profesjonalnego studia nagraniowego, to musisz zainwestować w pułapki basowe. Przy ich użyciu pozbędziesz się efektu zakolorowania czy wygaszania dźwiękuoraz zminimalizujesz dudnienie oraz zwiększysz „moc” brzmienia urządzenia grającego.

ustroje akustyczne