Nieco nowin w kwestii solanki

Do właściwego funkcjonowania ludzki organizm wymaga witamin, minerałów i pierwiastków. Jednym z nich jest jod, jaki wspomaga leczenie dychawic, ustawicznego kaszlu a także alergii, wspomaga w walce z kłopotliwym smrodem potu a także kłopotami ze skórą, takimi jak łuszczyca, trądzik bądź zapalenia skóry. Do tego usprawnia metabolizm oraz zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej i dodatkowo minimalizuje objawy skórki pomarańczowej.

Właściwości jodu są zatem nieprzecenione.
Rozwiązaniem problemów leczniczych może stać się Solanka z Zabłocia. Posiada ona najogromniejszą na Ziemi zawartość jodu,dobiegającą aż do stu czterdziestu mg/l. Eksploatowana jest z otworów wiertniczych „Korona” i „Tadeusz” w mieście uzdrowiskowym Zabłocie Solanka, z głęboko położonych pokładów wód zdrowotnych jodowo-bromowych. Początki eksploatowania solanki szacuje się na rok 1892.


Solanka z Zabłocia jest obszernie rozprowadzana, między innymi do gradierni solankowych, kąpielisk solankowych, sanatoriów, hoteli, gabinetów kosmetycznych, salonów SPA, związków sportowych, sklepów leczniczych oraz zielarskich. Możemy nabyć ją także za pomocą internetu. Wiele sanatoriów ma w swoich usługach kuracje z użyciem Solanki z Zabłocia. Kuracje tego typu są opłacane poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Przedsiębiorstwo Solanka z Zabłocia oferuje nam solankę kąpielową, do inhalacji oraz zapachową.

Wszystkie są sprzedawane w buteleczkach. Dodatkowo można kupić solankę inhalacyjną z rozpylaczem, mydło zabłockie, i również kominki inhalacyjne do domu lub zwilżacze grzejnikowe.
W dodatku, Solanka z Zabłocia, w ramach profilaktyki, proponuje program Jodowania Klas Lekcyjnych. Jak przebiega taki procedura – na kaloryferach rozmieszcza się pojemniki z solanką. Solanka paruje, a w pomieszczeniu wytwarza się klimat jodowy.
Solanka z Zabłocia oferuje też usługi związane z doradztwem w kwestii projektowania a także budowy gradierni solankowych.