Podróże małe i duże

mountain-landscape-2031539__340

Któż z nas nie lubi podróżować. Najlepszą formą samorozwoju są wycieczki (wycieczki obsługa kraków wieliczka). Możemy wtedy nie tylko zobaczyć uroki, jakie kryje nasza planeta, ale także poznawać inne kultury, inne regiony, zachowania, style życia, różne kuchnie. Często podróżujemy poza granice naszego kraju, nie dostrzegając walorów i zalet naszego kraju.

Bardzo popularną trasą wycieczkową w Polsce jest szlak jury krakowsko – częstochowskiej. Jest to wycieczka na co najmniej 5 dni, gdyż w trakcie jej trwania zwiedzamy m.in. następujące miasta: Ojców, Częstochowę, Kraków, Wadowice, Oświęcim czy też Wieliczkę. Każda z tych miejscowości zapewnia nam ogromną ilość wrażeń oraz miejsc, które warto zwiedzić. Jedną z takich niezapomnianych atrakcji jest kopalnia soli Wieliczka. Do kopalni schodzi się w głąb na około 1 km drewnianymi schodkami. Spaceruje się korytarzami, których ściany wyściela sól. Między innymi nacieszymy oko Kaplicą Św. Kingi, w której wszystkie detale wyrzeźbione są z soli. Pamiętamy, że gdy schodzimy w głąb ziemi temperatury są zdecydowanie niższe, dlatego warto ubrać się cieplej.

Chcąc wydostać się na powierzchnię nie musimy ponownie pokonywać tysięcy drewnianych schodków, gdyż wyjedziemy ekspresową windą. Po takiej wyprawie warto pojechać do Krakowa, do restauracji na romantyczną kolację. Wcześniej jednak warto sprawdzić na stronie internetowej opinie o nich. Na stronie magillo.pl znajdziemy menu, które zachwyci każdego turystę. Po wyczerpującym dniu zapewne każdy będzie miał ochotę zjeść danie we włoskiej restauracji. W Magillo obsługa jest na najwyższym poziomie. Dzięki takiej wycieczce poznajemy nowe zakątki naszego kraju, wydobywamy piękno i uwieczniamy je na fotografiach. Ale co najważniejsze poznajemy kuchnie świata, różnorodne przepisy kulinarne, różne smaki i tradycje. Pamiętajmy, żeby spróbować pysznej kuchni włoskiej nie musimy wyjeżdżać poza granice kraju. Wystarczy odwiedzić Kraków. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń, udajemy się na wypoczynek, a z samego rana wyruszamy zwiedzać kolejne piękne miasta.

mountain-landscape-2031539__340