Pora na urlop

7720-2190-wu.jpg

Rozpoczęły się wakacje, a więc najlepszy czas na wypoczynek.

O tej porze roku szczerze polecamy, aby miło spędzić czas w granicach naszego kraju. Jest wiele miejsc, które oczarują nas swoim pięknem i zapewnią mnóstwo wakacyjnych rozrywek. Możesz wyjechać w góry, czy na mazury, ale kto z nas nie marzy o wczasach nad polskim morzem.

Miejscowości nadmorskich jest tyle, że podjęcie decyzji przyprawia o zawrót głowy. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, gdzie się zatrzymacie a także co będziecie jeść w trakcie urlopu. Zdajemy sobie sprawę, że wyjeżdżacie po to, aby wypocząć, a nie gotować albo codziennie szukać nowych restauracji. Dlatego polecamy wczasy nad morzem z wyżywieniem Świnoujście to piękne miasto. Możecie odwiedzić port morski. Położenie na wyspach, niewątpliwie czyni je jeszcze bardziej urokliwym. Jest także jednym z największych miast Polski, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Wam miejsc do spacerów i zwiedzania.

wczasy nad morzem

Świnoujście oczywiście ma dostęp do Morza Bałtyckiego, ale również łączy się z Zalewem Szczecińskim, który z pewnością także warto zobaczyć. Wybierzcie się na dłuższy urlop i zdecydujcie, którą wyspę chcecie zwiedzić najpierw. Macie do wyboru Uznam, Wolin, Karsibór oraz całe mnóstwo pozostałych, mniejszych wysepek.

Odwiedzając wyspę Uznam obowiązkowo pospacerujcie po Świdnym Lesie. W okolicy znajdziecie również całą masę ścieżek rowerowych i rezerwat ptaków, gdzie przylatują między innymi stada kormoranów.

Dla miłośników przyrody, Świnoujście posiada jeszcze wiele niespodzianek, na przykład pomniki przyrody, takie jak dęby „Dwaj Kapitanowie”, czy jodła „Elżbieta”. Podróżnicy fascynujący się historią również znajdą coś dla siebie, na przykład zespół fortów, czy zabytkowe kamienice.

Powróćmy jednak do tematu morza, ponieważ jest to główny punkt na mapie Świnoujścia. Wybór tego miejsca jest doskonały nie tylko pod względem atrakcji. Warto wiedzieć, że Bałtyk w tym regionie jest najcieplejszy, a plaża ciągnie się na 10 km. Będąc w okolicy warto przespacerować się promenadą lub wybrać się w rejs.

Urlop nad morzem to niezapomniany wypoczynek.